„Láska a pravda je pro chudé a upřímné, kteří si nemají vzájemně co vzít.“
-

Záchodová (r)evoluce

Svět se neustále vyvíjí a i v oblastech, kde jsme dosud mysleli, že se s ničím dalším nedá přijít, se objevují novinky.  Poslední z novinek, která začíná prostupovat světem, jsou tzv. „gender neutral WC“ nebo také „unisex-WC“:  prostě po našem záchody, kde už se nerozlišuje, kdo tam vlastně může.  Údajně se to vše seběhlo kvůli lidem, kteří úplně nemají jasno v tom, co zrovna tenhle týden jsou, tedy zda male/female/shemale nebo právníci.

Mám dojem, že to je podfuk a celé je to spiknutí úklidového personálu, aby se zmenšil počet místností, které je třeba uklízet, ale uznávám, že je to poněkud paranoidní představa.   Zdálo by se to jednoduché, prostě se mezi dvěma záchodovými světy rozbourá zeď a máme vymalováno.   Majitelé restaurací, ministerstev a dalších firem nebudou muset řešit dispozičně-stavební těžkosti s tím, kam umístit dvoje dveře,  úklidové čety budou mít o něco málo méně k úklidu a my ostatní už nebudeme  muset řešit, jestli na dveřích byl panáček/panenka nebo kam se to vlastně v tom alkoholovém rauši řítíme.

Jenže gender neutral WC, to není jen tak.    Opravdu nestranná je snad jen záchodová mísa, ta nikomu nenadržuje, je celkem jedno, zda na ní sedí královna či král, ovšem už tady začínají první problémy.  Tedy jeden, a to „prkýnkový syndrom“.   Mám dojem, že gender-problém s tím, zda se má záchodové prkénko zvedat čili nic, k nám byl zavlečen ze zemí prohnilého kapitalistického západu, společně se svátky jako je Valentýn a  Halloween,   což nemění nic na tom, že i tady na východě už zapouští tato zásadní otázka kořeny a stává se předmětem obsáhlých studií, domácího násilí a rozvodů.     Otázka  v jaké poloze  má být na gender-neutral WC ponecháváno prkénko  je tedy opravdu kruciální!

45° Naprosto neutrální poloha

Bude-li  totiž výchozí poloha „zvednuto“, jde zcela určitě o naprosto nekorektní přístup k dámské části návštěvníků,   výchozí poloha „položeno“ zase zcela jistě šikanuje pánskou část.  Proto bych byl pro variantu „zlatý střed“, tedy že by se prkénko nechávalo zvednuto asi tak v úhlu 45°, což je neutrální k oběma skupinám a zároveň i velice taktní k těm, kteří momentálně neví, zda jsou pány či dámami.   Vyloženě win-win řešení.  Případně je zde i možnost prkénko odstranit úplně, aby na tom byli všichni tak nějak stejně…blbě (tedy lose-lose řešení, které je svým způsobem též neutrální).

Tohle je bohudíky ten menší problém.  Desítky tisíc let vývoje  druhu  Homo Sapiens jednoznačně prokázaly, že jen ti nejlepší z nás (lidí) umí čůrat ve stoje, hrát zábavné hry „kdo dál/vejš“  a dokonce napsat své jméno do sněhu bez použití nástrojů a končetin.  Praktickým důsledkem této evoluce v záchodovém prostředí byl vznik pisoárů, mušlí nebo v restauracích IV. cenové skupiny  čůracích stěn a faktem je, že žádná z těchto vymožeností není tak úplně gender-neutral.  Nerad bych aby veškerý technický vývoj byl ztracen a museli jsme se vrátit k mísám, když třeba čůrací stěna je opravdu velký krok pro lidstvo!    A nebyl bych to já, kdybych neměl řešení.  Pro ty méně šťastné lidi, kterým dosud činí čůrání ve stoje potíže, dokonce určité nepohodlí, bych na gender-neutral WC zdarma  poskytoval tyto vkusné čůrací kelímky.   Myslím, že tím dojde  naprosto spolehlivě ke srovnání životních příležitostí a nikdo se již nebude cítit odstrčen,  přečůrán  ba dokonce -omluvte ten výraz- přechcán!

To bychom měli ty ehm technické aspekty,  ale pak tady máme ty aspekty sociální.

Pánská část populace (alespoň z mého pozorování)  netráví na WC mnoho času, neplete si toto zařízení s diskusním kroužkem,  nechodí tam  hledat kamarády (až na výjimky),   u zrcadla před umyvadlem se taky moc nezdržuje, někdy vůbec, protože v umyvadle je jen mokrá voda (stejně jako v pisoáru). Prostě důležité je přijít, vykonat své poslání, rychle odejít, přičemž zajímat se o dění kolem vás není vhodné, je to až nevkusné.

No a dámská část  – samozřejmě o té vím jen z doslechu, co tak šlo kolem mě, když se zrovna někde … nedovřely dveře –  má tendenci vyměňovat si názory na WC, upravovat si tam kamufláž určenou ke zmatení ostatních lidí stran věku a tak vůbec.

Jsme připraveni, aby toho všeho byla účastna i pánská   část společnosti?  Aby se pánové dívali dámám přes rameno, když si pudrují nos?   Aby hodnotili úroveň provedené kamufláže  či snad využívali WC k seznamování?

Situace je však mnohem horší.  Ve společnosti je zakořeněno několik nebezpečných mýtů, jedním z nich je víra v neposkvrněné početí a druhým je,  že princezny neprdí.

Na unisex-WC ovšem oba mýty narážejí na krutou realitu. Jsme připravení na to, že bude skandálně nadevší pochybnost potvrzen fakt, že   (i) princezny prdí?    Jsme připraveni na to, až se na unisex-WC budou hrát battleshits ?

Nepovedou unisex-WC k nepředloženým eskapádám sexuálního rázu, o kterých se dočteme v černé kronice?

Vážení, myslím, že toto jsou naprosto zásadní otázky, které musíme rozřešit než fenomén unisex-WC  vstoupí do ČR.   Já za svou osobu jsem jedině pro, tentokrát více než kdy jindy, proto jsem i zastáncem bezplatné distribuce čůracích kelímků, včetně instruktáže co se týká podepisování do sněhu,  jsem dokonce i zastáncem důsledného dodržování neutrality co se týká záchodového prkénka a myslím, že i pánská přítomnost na WC může být užitečná, pokud by např. nějaká z dam potřebovala při zvracení podržet vlasy (nad mísou),  ale stejně mám tak nějak dojem, aby se nám to nevymklo z rukou (doslova).

gender
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK
Kdo chce bít advokátní koncipienty?
DALŠÍ ČLÁNEK
Až budu velký, budu guvernérem !

„Je prý perverzní, kdopak z intelektuálů dnes není kumštýřsky založen.“
-